Президент США Дональд Трамп у п'ятницю оцінив свої нещодавні телефонні розмови з українським лідером Володимиром Зеленським і главою кремля володимиром путіним як «дуже плідні». Як повідомляє Ukrainian Wall, заява пролунала на тлі активізації дипломатичних зусиль Вашингтона щодо припинення війни в Україні.

«Вчора у нас відбулася дуже плідна розмова з президентом Зеленським і президентом путіним, і я бачу, що, можливо, нам вдасться щось зробити в цьому напрямку. Я справді так вважаю. Гадаю, вони обоє готові до цього», — заявив Трамп під час спілкування з журналістами.

Що стоїть за оптимізмом Трампа

Формулювання «дуже плідні» американський президент застосував до обох розмов — як із Києвом, так і з москвою. Це сигналізує, що Білий дім намагається позиціонувати себе як рівновіддаленого посередника, здатного домовитися з обома сторонами конфлікту.

Оптимістичний тон Трампа контрастує з реальним станом переговорного процесу. Жодна зі сторін публічно не підтвердила готовність до компромісів із принципових питань — територіальної цілісності України та гарантій безпеки. Київ неодноразово наголошував, що мир не може бути досягнутий ціною територіальних поступок.

Чому це має насторожити

Водночас кремль демонструє відсутність реальної зацікавленості в припиненні бойових дій. На цьому тлі будь-яка «плідність» без конкретних деталей може виявитися лише політичною риторикою, а не реальним прогресом.

Заява Трампа пролунала після серії дипломатичних контактів на полях саміту G7, де американська сторона активно просувала ідею якнайшвидшого припинення вогню. Проте конкретних домовленостей чи спільних документів за підсумками цих розмов оприлюднено не було. Що саме обговорювалося за закритими дверима, залишається невідомим — Трамп обмежився загальними формулюваннями про готовність сторін.

Раніше Ukrainian Wall писав: зеленський прибув до Лаври після удару рф: кого помітили поруч із президентом.

Ми вже повідомляли: росія більше не має безпечного тилу: Зеленський розкрив нову дальність українських дронів.

Більше за темою: зеленський попередив про новий масований удар: де чекати небезпеки найближчими годинами.